Gelin Çiçeği Seçiminde Püf Noktalar

Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Gelinliğin ayrılmaz detaylarından biri olan gelin çiçeği seçimi oldukça önemlidir. Birçok genç kız düğün öncesi, gelin çiçeği nasıl olmalı sorusunun cevabını aylar öncesinden araştırmaya başlıyor. Ne yazık ki, gelinliği seçtikten sonra her şey bitmiyor. Gelinlik seçiminden sonra gelin çiçeği seçimi, gelin tacı seçimi, saç modeli seçimi, ayakkabı seçimi, küpesi, kolyesi, eldiveni derken liste uzayıp gidiyor. Peki ya gelin çiçeği seçimi nasıl olmalı? Hangi gelinliğe, hangi çiçek uyar? Bu yazımızda biraz bu konudan bahsedeceğiz.

Gelin Çiçeği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin çiçeği seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Bunlar;

  • Gelin çiçeği gelinliğin modeline göre belirlenmelidir. Gelinlik modeliniz romantik bir modelse, canlı çiçeklerden oluşan bir buket mükemmel olabilir. Ancak daha kabarık modeller tercih ediyorsanız, cansız çiçeklerden oluşan ihtişamlı bir buket, kabarık ve dikkat çeken gelinlikler için daha uygun olacaktır.
  • İkinci önemli unsur ise, düğün temanıza göre hazırlanmış bir buket olacaktır. Örneğin deniz kenarında bir düğün planlıyorsanız, Deniz kabuklarıyla süslenmiş bir buket mükemmel bir görüntü sağlayabilir. Ya da kır düğünü konsepti düşünülmüş ise, mor pembe kırmızı sarı gibi gösterişli renklerden oluşan bir buket daha uygun olabilir.
  • Gelin çiçeği nasıl olmalı sorusunun en önemli cevabı ise saç aksesuarı, ayakkabıya uyum sağlayacak bir model olmasıdır. Gösterişli taçlar için yapay çiçek fikri daha iyi olabilir. Ancak ben gösterişli istemiyorum sadelik yeter diyorsanız da, sade taçlara ya da aksesuarlara uygun olarak zarif canlı çiçekler tercih edilmelidir. Diğer önemli unsur ise, ayakkabı ile uyum içerisinde olacak renkler tercih etmektir.
  • Düğünün tarihi de gelin çiçeği seçimi için yardımcı olabilir. İlkbahar ve yaz aylarında evlenen kişiler için, canlı çiçek her zaman daha iyi olacaktır. İlkbahar ve yaz aylarında canlı çiçek seçenekleri fazla olur ve harika tasarımlar yapılabilir. Ancak sonbahar ve kış aylarını düğün tarihi olarak seçecek gelinlerin daha çok yapay çiçek tercih etmeleri daha uygun olabilir.
  • Diğer önemli koşul ise, saklayıp saklamayacağınızdır. Kimi gelinler ömür boyu gelin çiçeğini saklamak isterler. Bu durumda canlı çiçek seçeneğinden çok, yapay çiçek daha mantıklı olabilir. Çünkü canlı çiçeği saklama koşulları çok daha zordur. Pis koku yaratabilir, böceklenebilir. Bunu göze alarak seçim yapmalısın. Zaten ben saklayacağım dersen tabi ki istediğini seçebilirsin.
  • En son madde ise aslında en önemli kriter. Sen nasıl bir gelin çiçeğin olsun istersin? En çok neyi hayal etmişsen onu tercih etmen en güzel günün için en iyi karar olacaktır.

Yorum yapın