Cipso Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin Çiçeği Hangi Renk Olmalı?

Gelinlik seçimi sonrasında, gelin adayları hızlı bir şekilde aksesuar seçimlerine karar vermeye başlıyor. En önemli aksesuar seçimlerinden biri ise, gelin çiçeği seçimi oluyor. Gelin çiçeği hangi renk olmalı? Sorusu en çok kararsızlık yaşatan soruların başında geliyor.

Yaz Gelin Çiçeği Renk Tavsiyeleri

Gelin çiçekleri özellikle yazın fazlasıyla renkli olabiliyor. Gelin çiçeği seçimi nasıl olmalı? Sorusuna cevap mı arıyorsun. Bu konuda aklındaki soru işaretlerini çözmek için biraz bilgi vereceğiz. Eğer ki yazın evleniyorsan ve bu soruyu soruyorsan kesinlikle çok renkli ve uyumlu buketler tercih etmelisin derim. Çünkü yazın güzel büyüsü sayesinde, çiçekler  cıvıl cıvıl renklere bürünüyor. Sarılar, maviler, pembeler kırmızılar hepsi gelin buketin için mükemmel olabilir. Ama bu renkleri belirlemen için belirli kriterler var. Örneğin; ne renk bir ayakkabı giymeyi planlıyorsun? Bu sorunun cevabı aslında gelin buketinin rengini belirlemende en önemli soru oluyor. Genellikle gelinler ayakkabılarıyla gelin buketlerinin kombin etmeyi çok seviyorlar.  Ancak ikisi farklı olsun diyenler de yok değil. Ama ikisi de farklı renk olsa bile birbirlerini tamamlayıcı renkler olması çok önemli. Çünkü iki rengin birbirinden tamamen ayrı olması göz yorulmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden, ya iki rengi aynı tercih etmelisiniz ya da, birbirleriyle uyum sağlayan iki renk tercih etmelisiniz. Düğünü nerede yapacağınız da renk seçimimiz de önemli olabilir. Peki ya bu durumda gelin çiçeği hangi renk olmalı? Örneğin; kır düğünü yapıyorsanız mavilerin, pembelerin, yeşillerin ve sarıların bol olduğu bir buket tercih edebilirsiniz.

Kış İçin Gelin Çiçeği Renk Tavsiyeleri

Düğününüz için kış aylarında bir tarihe karar verdiyseniz, biraz daha farklı renkte gelin çiçekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin ; kış düğünü için, karlı yerlerde çektireceğiniz dış çekim resimlerinde, bembeyaz bir fon için baskın bir gelin buketi rengi tercih edebilirsiniz. Peki ya bu durumda gelin çiçeği hangi renk olmalı? Beyaz karların içinde siyah lale, mor ya da koyu mavi çiçekler mükemmel bir görüntü sağlayabilir. Bunun dışında yine seçeceğiniz ayakkabı modeline uygun renk ya da ona yakışacak başka bir renk tercih edebilirsiniz. Genellikle kışın düğünler kapalı alanlarda olacağı için; gelin çiçeğinizi düğün salonunun konsept renginin aynısı, ya da o renge uyum sağlayan başka bir renk seçerek hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

Yorum yapın