Gelin Çiçeği Aksesuarları

Gelin çiçeği, hepimizin bildiği gibi gelinliği gösteren en önemli detayları başında geliyor. Gelin çiçeğinin seçimini yaptıktan sonra, gelinlerin en merak ettiği şeylerden bir tanesi gelin çiçeği aksesuarları ne olmalı sorusunun cevabı oluyor. Gelin aksesuarlarından farklı olarak özellikle çiçeklerin aksesuarı olarak düşünebilirsiniz.

Gelin Çiçeği Hazırlanırken Kullanılan Aksesuarlar

Gelin çiçeği buketinin hazırlanmasında en gerekli olan ilk şey ebette ki çiçektir. Eğer ki gelin çiçeğinin ne olacağına karar vermişseniz, aslında sorunun büyük bir kısmını çözmüş sayılırsınız. Gelin çiçeği aksesuarları en önemlisi çiçeği buket yaparken kullanacağınız malzemedir. Yüzlerce gelin çiçeği modeli bulunuyor. Çiçek seçiminden sonra çeşitli malzemelerle süslenerek çiçeklerden şık bir buket tasarlanıyor. Peki nedir bu malzemeler? Eskinin en çok kullanılan malzemesi her ne kadar şu an demode olsa da tül, hala bir çok gelin adayının tercihleri arasındadır. Çiçeği buket haline getirdikten sonra dış kısmına tül ve kurdele kullanılarak dış kısmının şık ve zarif görünmesi sağlanıyor. Tül sade, delikli ya da bir çok farklı renk ve çeşitte tercih edilebiliyor. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Diğer bir malzeme ise hasır ip, genellikle canlı ve yapay çiçekler buket olarak bağlandıktan sonra dış yüzeyini saplarını tamamen kapatana kadar hasır iple çevriliyor. Üzerine çiçek, kurdele, jüt kumaş gibi ne isteniyorsa o seçilerek süslemesi yapılıyor. Diğer bir aksesuar seçimi ise saman rafya kullanımıdır. Saman rafya günümüzde en popüler gelin çiçeği aksesuarları arasındadır. Oldukça sade ve şık görünüm sağlayan bu malzeme, incecik püskül şeklinde samandır. Buketin etrafına tül gibi gerilerek kaplanan rafya, gelin çiçeğinin adeta tamamlayıcısı oluyor.

Damat Yaka Çiçeği

Aslında bir gelin çiçeğini tamamlayan en önemli aksesuar, damat yaka çiçeğidir. Çiftin birbirine uyumunu artıran damat yaka çiçeği, damatlara ayrı bir karizma katarak, diğer erkeklerden ayıran en önemli aksesuar oluyor. Gelin çiçeğinin takımı şeklinde tasarlandığında zarif ve uyumlu görünüm sağlanan yaka çiçeği damadın yakasına kolaylıkla iğneliyor. Gelin çiçeği aksesuarları arasında en önemli yere sahip aksesuar damat yaka çiçeğidir. Gelin ve damadın uyumunu pekiştiren bu aksesuar, çiftin güzel görüntüsünü katlayarak artıracaktır.

Yorum yapın